През 2019 г. Андрей Даниел (1952 – 2020) бе поканен да подготви самостоятелна изложба заедно с екипа на СГХГ. В процеса на обмисляне какво и как да се подбере за предстоящата експозиция, художникът ни напусна. Загубата на Андрей Даниел, неговата богата мисъл и знания, паметта му за преживяното, възможността за личен избор и невъзможността за създаване на нови, съпътстващи текстове, наложиха преосмислянето на целия проект, неговото разширяване и създаването на албум с включена биография и каталожна част, представяща неговата живопис в хронологичен ред.
Запазено е избраното приживе от твореца заглавие – Между две епохи, и произтичащата от него идея за развитие на изложбата. Между две епохи е творческото усещане за принадлежност преди и след, на граница, на кръстопът. Направил и правещ своя избор, Андрей Даниел е невероятно последователен в своето изкуство и ще остане неделима част от нашето съвремие. Художник, общественик, колега, преподавател, той е една от водещите фигури в изкуството, тласкащи напред българската живопис от края на XX и началото на XXI век.
Изложбата и придружаващият я албум са резултат от направеното проучване и събирателство на произведенията на художника, пръснати по държавните и частни колекции из цялата страна и в чужбина. Те станаха възможни благодарение на съдействието от страна на семейството на Андрей Даниел, Съюза на българските художници, Националната художествена академия, Националната галерия, държавните, общински и частни галерии в София и страната, неговите колегите – художници, изкуствоведи, фотографи и частни колекционери.
От издирените и описани в изданието повече от 500 живописни творби, 160 от тях бяха на разположение на посетителите. Експозицията включваше някои от най-ранните му творчески прояви, творби от 80-те години, които са получавали различни награди и които близо 30 години не са били показвани пред столичната публика, както и произведения от емблематични цикли и значими теми за цялостното творчество на Андрей Даниел, определящи мястото му сред най-изтъкнатите български художници от последните четири десетилетия.